Lista aktualności Lista aktualności

Nowa ścieżka przyrodnicza w Nadleśnictwie Jagiełek już otwarta.

Wydarzenie to miało miejsce 3 czerwca tego roku i było połączone wspólnie z oddziałem olsztyńskim Polskiego Towarzystwa Leśnego zorganizowanym seminarium pt. „Koncepcja edukacyjnego i turystycznego zagospodarowania lasów przy obiektach leczniczych – ścieżka przyrodnicza wokół Wojewódzkiego Szpitala Rehabilitacyjnego dla Dzieci".

W obecności korpusu nadleśniczych, przewodniczących kół PTL i zaproszonych gości odbyło się uroczyste otwarcie, w którym wzięli udział: Dyrektor RDLP w Olsztynie Pani Małgorzata Błyskun, Przewodniczący PTL prof. dr hab. Andrzej Grzywacz, Sekretarz PTL dr inż. Jan Łukaszewicz, Przewodniczący PTL oddział w Olsztynie Pan Paweł Artych, Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Rehabilitacyjnego dla dzieci w Ameryce dr inż. Roman Lewandowski oraz Przewodniczący Rady Społecznej przy Szpitalu Rehabilitacyjnym dla dzieci w Ameryce Pan Alferd Szlaski. Swoją obecnością zaszczycili nas również lokalni samorządowcy.

Ścieżka przyrodnicza im. Polskiego Towarzystwa Leśnego znajduje się w Leśnictwie Jagiełek i składa się z trzech tras o różnej długości  (niebieskiej, żółtej i czerwonej). Ścieżka to odzew na potrzeby małych pacjentów szpitala jak również mieszkańców okolicznych miejscowości. Mały i duży znajdzie coś dla siebie, czy to edukacyjny plac zabaw, czy też przykłady ćwiczeń jogi lub trasy do nordic walking.

 

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia ścieżki.