Lista aktualności Lista aktualności

Wspólnie z dziećmi posadziliśmy kawałek lasu…

Leśnicy z Nadleśnictwa Jagiełek wraz z uczniami z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Biesalu posadzili nowe pokolenie lasu w ramach akcji „1000 drzew na minutę”

Dzieci bardzo ucieszył fakt, że dzięki nim powstał nowy kawałek lasu. Z wielką chęcią będą obserwowały jak rośnie oraz jak o niego dbają leśnicy z Nadleśnictwa Jagiełek.

Akcja sadzenia miała miejsce 16 kwietnia br. w Leśnictwie Mitelki. Na początku leśniczy Piotr Korol wyjaśnił dlaczego tak ważne jest odnawianie lasu, czyli powstawanie nowego pokolenia drzew. Leśniczy pokazał dzieciom również prawidłowe techniki sadzenia małych drzewek w bruzdach, czyli wyoranych wcześniej pasach pługiem leśnym. Po krótkiej teorii wspólnie z dziećmi zaczęliśmy sadzić las. Dzieci bardzo wytrwale i starannie posadziły ok. 3000 drzewek. Po zakończeniu dobyło się ognisko, podczas którego nie zabrakło dyskusji o ilości posadzonych drzew przez poszczególne pary.

Przy miejscu, w którym odbyła się tegoroczna akcja sadzenia drzew, znajduje się drzewostan, który prawie 40 lat temu również był posadzony przez uczniów z lokalnej szkoły. Informacja ta została potwierdzona przez okolicznego mieszkańca.